הצהרת נגישות

תאגיד מי מודיעין, מתחייב לספק לקהל הרחב הגולש באתר, תוכן נגיש ככל שניתן, ללא כל קשר לטכנולוגיה בה נבנה האתר. אנחנו פועלים לעדכן ולהטמיע את כללי הנגישות ככל שניתן, בהתאם לעקרונות תקן הנגישות.

האתר מותאם לדרישות הנגישות לרמה 2 (AA) של ארגון .W3C בקישורים תמצאו את פירוט התנאים בהם עומד האתר בעברית ובאנגלית. בנוסף, האתר נבנה לפי התקן של W3C ל - CSS - .HTML האתר מותאם לתצוגה בדפדפנים המובילים.

עם זאת, חלק מהמסמכים באתר מתקבלים ממקורות חיצוניים  ומועלים לאתר כפי שהם לפי דרישות החוק,  ואין לנו אפשרות להנגיש אותם מעבר לכך.

לפרטים על נגישות במבנה התאגיד לחצו כאן 

כיצד לגלוש באתר בקלות?

ניתן לדלג על התפריט ולקפוץ ישר לתכנים על ידי הקשת TAB

ניתן לנווט קדימה באתר בעזרת כפתור ה - TAB. כדי לנווט אחורה יש ללחוץ על צירוף המקשים
SHIFT + TAB.


בתפריט הניווט הראשי של האתר ניתן לנווט בעזרת TAB ו- , SHIFT + TAB בנוסף, ניתן לנווט גם בעזרת החצים.

לחיצה על סמל נגישות האינטרנט או על המקשים כדי לגשת לתכונות הבאות:
 
הגדלת טקסט - הגדלת גודל גופן הטקסט
הקטנת טקסט - הקטנת גודל גופן הטקסט
הגדלת מרווח הטקסט - הוספת מרווח בין מילים ותווים מיוחדים
הקטנת מרווח טקסט - הסרת מרווח בין מילים ותווים מיוחדים
היפוך צבעים - המרה לצבעים ניגודיים (מועיל במיוחד לעבודה בשעות הלילה) 
הדגשת קישורים - הוספת קו תחתון לכל הקישורים והלחצנים הניתנים ללחיצה
 

 
כדי להקל על הזנת מידע בתוך טפסים באתר, קיים באתר כלי עזר ייעודי, שמגדיל את הטקסט בזמן ההקלדה בתוך השדות בטופס. הכלי פועל כך שהוא נפתח ונסגר באופן אוטומטי כאשר נמצאים בתוך אחד מהשדות בטופס, ואינו מפריע כלל למילוי הטופס.

ניווט בין אזורים

האתר מחולק לאזורים כגון אזור תוכן מרכזי או אזור תפריט צדדי. בתחילת כל אזור ישנה כותרת ברמה 5, המציינת את שמו של האזור שאליו הגעתם. חלק מהכותרות הם גם לינקים המשמשים אתכם לדילוג מעל אותו אזור ובכך יסייעו לכם להגיע מהר יותר אל התוכן המבוקש. לדוגמה ישנה אפשרות לדלג מעל התפריט הראשי.

חוקי ARIA

במידה ואתם משתמשים בתוכנה להקראת מסך וטכנולוגיות מסייעות אחרות, דעו שבאתר זה הוטמעו חוקי ARIA העוזרים לפרש את תוכן האתר בצורה מדויקת וטובה יותר עבור אותם טכנולוגיות. כך הטכנולוגיה בה אתם משתמשים תוכל להבין ולהעביר לכם בצורה מדויקת את משמעות האלמנטים הקיימים בדף.

חריגות 

בשל מגבלות טכנולוגיות הקיימות באתר, ניתן לשנות רק את גודל הפונטים באזור התוכן המרכזי באתר. אם אתם צריכים להגדיל טקסט באזורי התפריטים, תוכלו להשתמש בתוכנה להגדלת טקסט או לחילופין לגלוש אל מפת האתר בה נמצאים כל הקישורים הקיימים בתפריט.
כמו כן, חלק מהמסמכים באתר מתקבלים ממקורות חיצוניים ואנו מעלים אותם לאתר כפי שהם, בלי יכולת להנגיש אותם.

בעמוד הראשי התמונות מתחלפות ברקע מתחת לפאנלים הכפתורים ולחדשות הרצות ללא מנגנון ניווט. תמונות אלו עוללות רקע עיצובי בלבד. הטקס מעל התמונות הוא חי וקריא ניתן להשתמש באותם קישורים בפאנל הכפתורים הקבוע מצד שמאל של התמונות. 

נתקלתם בבעיה? ספרו לנו!

אנחנו משתדלים לשמור ולתחזק את האתר ברמה הטובה ביותר. אם מצאתם ו/או נתקלתם בקשיים בגלישה באתר ובנושא הנגישות בפרט, אל תהססו לדווח באמצעות טופס צור קשר או עם לימור בטלפון 1-800-300-420 כדי שנוכל לטפל בבעיה בדרך הטובה ביותר בבקשה צרפו פרטים מלאים ככל שניתן:

  • תיאור הבעיה.
  • סוג וגרסה של הדפדפן.
  • מערכת הפעלה.
  • סוג הטכנולוגיה המסייעת (אם השתמשתם).
  • באיזה דף גלשתם?
  • מהי הפעולה שניסיתם לבצע?

אנחנו נטפל בבעיה ונחזור אליכם בהקדם עם פרטים על טיפולה.

תאריך עדכון ההצהרה: 30/05/2023