נובמבר 2013

 
תאגיד "מי מודיעין" חתם על הסכם עם ארגון אמון הציבור, והפך לתאגיד המים השני בישראל המתחייב למוסד הארצי ליישוב מחלוקות. ההסכם מאפשר ל"מי מודיעין" ולתושבים, ליישב כל מחלוקת אותה לא הצליחו ליישב באופן עצמאי, באמצעות המוסד הארצי ליישוב מחלוקות- אם שני הצדדים יחפצו בכך.


במסגרת ההסכם, התאגיד מתחייב לשלושת עקרונות הפעילות של המוסד ליישוב מחלוקות.

לעשות מאמץ כן ואמיתי לפתור באופן עצמאי ובאמצעים העומדים לרשותו מחלוקת עם צרכניו. 

אם נסיון זה נכשל, יציע העסק לצרכן ליישב את המחלוקת במסגרת המוסד או בכל הליך אחר המוסכם על הצרכן. 

לכבד את התחייבותם כפי שנקבעה בהסכם אליו הגיעו הצדדים ו/או בספק דין שניתן בבית משפט בעניין המחלוקת שביניהם.

מנכ"ל "מי מודיעין" בעת חתימת ההסכם, משה אשכנזי, חתר להשגת הסכם זה לאורך מספר חדשים, ושמח מאוד על ההצלחה: "תאגיד מי מודיעין פועל כל הזמן לתת שירות טוב, זמין ומהיר לתושבי העיר. יחד עם זאת, טבעי שבארגון שהוא מונופול בתחומו, וכפוף לכללים והוראות חמורים מאוד, יהיו מדי פעם מחלוקות עם התושבים. אין לנו רצון להגיע לבתי משפט, ואנו רוצים לתת לכולנו אפשרות בריאה, מהירה וקלה יותר ליישב מחלוקות".

אשכנזי מבהיר כי ארגון אמון הציבור אכן רכש את אמונם של אזרחים רבים בישראל, ולכן מבחינתו, נבחר באופן טבעי לסייע בפתרון מחלוקות: "הארגון מציע דרך מכובדת, מהירה ואמינה ליישוב מחלוקות. הארגון פועל באופן שקוף והוא פועל לקידום הגינות בעסקים ולקיום החוק, ואני סמוך ובטוח שאם יהיו מחלוקות שיגיעו למוסד ליישוב מחלוקות, הן יזכו לטיפול אמין ומקצועי".

גלית אבישי, מנכ"לית אמון הציבור מברכת על ההסכם: "אנו שמחים לראות גם את תאגיד מי מודיעין מצטרף למוסד יישוב המחלוקות של אמון הציבור, זמן קצר לאחר הצטרפות תאגיד מי נתניה.  מים הם מוצר חיוני ובשנים האחרונות בעקבות שינויים מבניים בענף, אנו עדים לתלונות רבות של צרכנים בתחום ומשבר אמון. העדר אמון גורר שיח לא יעיל ומקשה על פתרון מחלוקות בין הצרכנים לתאגידים.
פעילות הארגון בתחום הן בהשפעה על הרגולטור בעיצוב אמות מידה ראויות לענף והן בסיוע הפרטני ליישוב מחלוקות הוגן בין הצרכנים לתאגידים, מטרתה להביא לביסוס אמון, שקיפות והוגנות בין הצדדים גם בענף זה.  יישוב מחלוקות בהסכמה ומחוץ למערכת המשפט, מבסס שיח חדש בתחום הצרכני אליו הצטרפו עד כה מאות חברות במשק ומידי חודש מתקיימים יישובי מחלוקת באמצעות האינטרנט או פרונטליים בהתאם לבחירת הצדדים".


לתמצית ההסכם והדרכים ליישוב מחלוקות באמצעותו לחצו כאן 

למידע נוסף על המוסד ליישוב מחלוקות לחצו כאן